| Performanţă | |
|---|---|
| Marcă | Alfa Romeo |
| Model | Stelvio |
| Generaţie | Stelvio |
| Motor (modificaţie) | 2.0 AT (280hp) 4x4 |
| Uşi | 5 |
| Putere | 280 HPW |
| Viteza maximă | 230 km/h |
| Acceleraţie de pe loc până la 100 km/h | 5.7 sec |
| Capacitate rezervor | |
| Anul de punere în producţie | 2016 an |
| Anul de oprire a producţiei | 2020 an |
| Cabină | SUV |
| Locuri | 5 |
| Lungime | 4687 MM |
| Lăţime | 1903 MM |
| Înalţime | 1648 MM |
| Ampatament | 2818 MM |
| Axa faţă | |
| Axă spate | |
| Lichidare | 190 MM |
| Consum - urban | 8.9 Litre/100 km |
| Consum - extraurban | 5.9 Litre/100 km |
| Consum - mixt | 7 Litre/100 km |
| Greutate | 1660 kg |
| Greutate maximă | 2300 kg |
| Capacitate maximă de portbagaj | |
| Capacitate minimă portbagaj | 525 Litre |
| Emisii | EURO VI |
| Motor (modificaţie) | |
| Poziţia motorului | În faţă, longitudinal |
| Volum motor | 1995 cm3 |
| Îutere maximă în | 5250 rpm |
| Rotaţie | 400/2250 Nm/rpm |
| Sistem combustibil | Injecţie directă |
| Turbină | Turbocharging (Supercharging) |
| Poziţia cilindrelor | În-linie |
| Număr cilindre | 4 |
| Diametrul cilindrelor | |
| Cursa pistonului | |
| Raport compresie | |
| Număr de supape pe cilindru | 4 |
| Carborant | Benzină (Gazolină) A-95 |
| Model motor | |
| Frâne | |
| Tracţiune | Full time 4x4 |
| ABS | |
| Tip direcţie | Cremalieră de direcţie |
| Frâne faţă | Discuri ventilate |
| Frâne spate | Discuri ventilate |
| Mecanism supapă | |
| Conducere | |
| Dimensiuni anvelope | |
| Dimensiuni jante | |
| Număr viteze (mecanic) | |
| Diametrul minim al cercului de virare | |
| Servo direcţie | |
| Transmisie | |
| Suspensie faţă | Independent, arc |
| Suspensie spate | Independent, arc |
| Număr de viteze (automată) | 8 |