| Performanţă | |
|---|---|
| Marcă | Chevrolet |
| Model | Orlando |
| Generaţie | Orlando |
| Motor (modificaţie) | 2.0 D 16V (131 Hp) |
| Uşi | 5 |
| Putere | 131 HPW |
| Viteza maximă | 180 km/h |
| Acceleraţie de pe loc până la 100 km/h | 10.3 sec |
| Capacitate rezervor | 64 Litre |
| Anul de punere în producţie | 2010 an |
| Anul de oprire a producţiei | 2015 an |
| Cabină | MPV |
| Locuri | 7 |
| Lungime | 4652 MM |
| Lăţime | 1836 MM |
| Înalţime | 1633 MM |
| Ampatament | 2760 MM |
| Axa faţă | 1584 MM |
| Axă spate | 1588 |
| Lichidare | 164 MM |
| Consum - urban | 7.9 Litre/100 km |
| Consum - extraurban | 4.9 Litre/100 km |
| Consum - mixt | 6.0 Litre/100 km |
| Greutate | 1655 kg |
| Greutate maximă | 2287 kg |
| Capacitate maximă de portbagaj | 458 Litre |
| Capacitate minimă portbagaj | 89 Litre |
| Emisii | EURO V |
| Motor (modificaţie) | |
| Poziţia motorului | În faţă, transversal |
| Volum motor | 1998 cm3 |
| Îutere maximă în | 3800 rpm |
| Rotaţie | 315/2000 Nm/rpm |
| Sistem combustibil | Diesel Commonrail |
| Turbină | |
| Poziţia cilindrelor | În-linie |
| Număr cilindre | 4 |
| Diametrul cilindrelor | 86 MM |
| Cursa pistonului | 86 MM |
| Raport compresie | 16.3 |
| Număr de supape pe cilindru | 4 |
| Carborant | Diesel |
| Model motor | |
| Frâne | |
| Tracţiune | În faţă |
| ABS | Da |
| Tip direcţie | Cremalieră de direcţie |
| Frâne faţă | Discuri ventilate |
| Frâne spate | Tambur |
| Mecanism supapă | DOHC |
| Conducere | |
| Dimensiuni anvelope | 215/R60 R16 |
| Dimensiuni jante | R16 |
| Număr viteze (mecanic) | 6 |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11.3 metru |
| Servo direcţie | Direcţie hidraulică |
| Transmisie | |
| Suspensie faţă | McPherson |
| Suspensie spate | Torsiune |
| Număr de viteze (automată) |