| Performanţă | |
|---|---|
| Marcă | Dodge |
| Model | Journey |
| Generaţie | Journey |
| Motor (modificaţie) | 2.0TD (140 hp) SXT |
| Uşi | |
| Putere | 140 HPW |
| Viteza maximă | |
| Acceleraţie de pe loc până la 100 km/h | |
| Capacitate rezervor | |
| Anul de punere în producţie | 2008 an |
| Anul de oprire a producţiei | |
| Cabină | Jeep |
| Locuri | 7 |
| Lungime | 4888 MM |
| Lăţime | 1878 MM |
| Înalţime | 1961 MM |
| Ampatament | 2690 MM |
| Axa faţă | 1571 MM |
| Axă spate | 1582 |
| Lichidare | |
| Consum - urban | 8.4 (9.1) Litre/100 km |
| Consum - extraurban | 5.4 (5.9) Litre/100 km |
| Consum - mixt | 6.5 (7.0) Litre/100 km |
| Greutate | 1895 kg |
| Greutate maximă | 2480 kg |
| Capacitate maximă de portbagaj | |
| Capacitate minimă portbagaj | |
| Emisii | |
| Motor (modificaţie) | |
| Poziţia motorului | |
| Volum motor | 1968 cm3 |
| Îutere maximă în | 4000 rpm |
| Rotaţie | 310 Nm/rpm |
| Sistem combustibil | Diesel Commonrail |
| Turbină | Turbocharging (Supercharging) |
| Poziţia cilindrelor | În-linie |
| Număr cilindre | 4 |
| Diametrul cilindrelor | |
| Cursa pistonului | |
| Raport compresie | |
| Număr de supape pe cilindru | 4 |
| Carborant | Diesel |
| Model motor | |
| Frâne | |
| Tracţiune | În faţă |
| ABS | |
| Tip direcţie | |
| Frâne faţă | Discuri ventilate |
| Frâne spate | Disc |
| Mecanism supapă | |
| Conducere | |
| Dimensiuni anvelope | |
| Dimensiuni jante | |
| Număr viteze (mecanic) | 6 |
| Diametrul minim al cercului de virare | |
| Servo direcţie | |
| Transmisie | |
| Suspensie faţă | Tip McPherson independent |
| Suspensie spate | Suspensie independentă cu arcuri multi-link cu stabilizator |
| Număr de viteze (automată) | 6 |