| Performanţă | |
|---|---|
| Marcă | Hummer |
| Model | Hummer |
| Generaţie | Hummer |
| Motor (modificaţie) | 6.5 D (170 Hp) |
| Uşi | 2/4/5 |
| Putere | 170 HPW |
| Viteza maximă | 105 km/h |
| Acceleraţie de pe loc până la 100 km/h | |
| Capacitate rezervor | |
| Anul de punere în producţie | 1992 an |
| Anul de oprire a producţiei | 2006 an |
| Cabină | Off-road |
| Locuri | 5 |
| Lungime | 4580 MM |
| Lăţime | 2160 MM |
| Înalţime | 1880 MM |
| Ampatament | 3302 MM |
| Axa faţă | 1819 MM |
| Axă spate | 1819 |
| Lichidare | 406 MM |
| Consum - urban | |
| Consum - extraurban | |
| Consum - mixt | |
| Greutate | 2703 kg |
| Greutate maximă | 3720 kg |
| Capacitate maximă de portbagaj | |
| Capacitate minimă portbagaj | |
| Emisii | |
| Motor (modificaţie) | |
| Poziţia motorului | |
| Volum motor | 6500 cm3 |
| Îutere maximă în | 3400 rpm |
| Rotaţie | 366/1700 Nm/rpm |
| Sistem combustibil | Diesel Commonrail |
| Turbină | Turbocharging (Supercharging) |
| Poziţia cilindrelor | motor V |
| Număr cilindre | 8 |
| Diametrul cilindrelor | 102.9 MM |
| Cursa pistonului | 97 MM |
| Raport compresie | 21.5 |
| Număr de supape pe cilindru | 2 |
| Carborant | Diesel |
| Model motor | |
| Frâne | |
| Tracţiune | Full time 4x4 |
| ABS | |
| Tip direcţie | |
| Frâne faţă | Disc |
| Frâne spate | |
| Mecanism supapă | |
| Conducere | |
| Dimensiuni anvelope | |
| Dimensiuni jante | |
| Număr viteze (mecanic) | |
| Diametrul minim al cercului de virare | |
| Servo direcţie | |
| Transmisie | |
| Suspensie faţă | Independent, arc |
| Suspensie spate | Independent, arc |
| Număr de viteze (automată) | 4 |