| Performanţă | |
|---|---|
| Marcă | Hummer |
| Model | Hummer |
| Generaţie | Hummer H2 (gmt 840) |
| Motor (modificaţie) | 6.0 i V8 (321 Hp) |
| Uşi | 5 |
| Putere | 321 HPW |
| Viteza maximă | 180 km/h |
| Acceleraţie de pe loc până la 100 km/h | 10.1 sec |
| Capacitate rezervor | 121 Litre |
| Anul de punere în producţie | 2002 an |
| Anul de oprire a producţiei | 2009 an |
| Cabină | Off-road |
| Locuri | 9 |
| Lungime | 4820 MM |
| Lăţime | 2063 MM |
| Înalţime | 1977 MM |
| Ampatament | 3118 MM |
| Axa faţă | 1763 MM |
| Axă spate | 1763 |
| Lichidare | 255 MM |
| Consum - urban | 24.5 Litre/100 km |
| Consum - extraurban | 14.4 Litre/100 km |
| Consum - mixt | 18.1 Litre/100 km |
| Greutate | 2985 kg |
| Greutate maximă | 3900 kg |
| Capacitate maximă de portbagaj | 2451 Litre |
| Capacitate minimă portbagaj | |
| Emisii | |
| Motor (modificaţie) | |
| Poziţia motorului | În faţă, longitudinal |
| Volum motor | 5967 cm3 |
| Îutere maximă în | 5200 rpm |
| Rotaţie | 488/4000 Nm/rpm |
| Sistem combustibil | Injecţie multipunct |
| Turbină | |
| Poziţia cilindrelor | motor V |
| Număr cilindre | 8 |
| Diametrul cilindrelor | 101.6 MM |
| Cursa pistonului | 92 MM |
| Raport compresie | 9.4 |
| Număr de supape pe cilindru | 2 |
| Carborant | Benzină (Gazolină) A-92 |
| Model motor | |
| Frâne | |
| Tracţiune | Full time 4x4 |
| ABS | Da |
| Tip direcţie | |
| Frâne faţă | Discuri ventilate |
| Frâne spate | Disc |
| Mecanism supapă | - |
| Conducere | |
| Dimensiuni anvelope | LT285/70 R17 |
| Dimensiuni jante | |
| Număr viteze (mecanic) | |
| Diametrul minim al cercului de virare | |
| Servo direcţie | |
| Transmisie | |
| Suspensie faţă | Torsiune |
| Suspensie spate | Arc elicoidal |
| Număr de viteze (automată) | 4 |