| Performanţă | |
|---|---|
| Marcă | Hummer |
| Model | Hummer |
| Generaţie | Hummer H3 3.5 |
| Motor (modificaţie) | 3.5 i 20V (223 Hp) |
| Uşi | 5 |
| Putere | 223 HPW |
| Viteza maximă | 156 km/h |
| Acceleraţie de pe loc până la 100 km/h | 9.3 sec |
| Capacitate rezervor | 87 Litre |
| Anul de punere în producţie | 2005 an |
| Anul de oprire a producţiei | 2010 an |
| Cabină | Off-road |
| Locuri | 5 |
| Lungime | 4742 MM |
| Lăţime | 1896 MM |
| Înalţime | 1893 MM |
| Ampatament | 2845 MM |
| Axa faţă | 1650 MM |
| Axă spate | 1660 |
| Lichidare | 230 MM |
| Consum - urban | 14.7 Litre/100 km |
| Consum - extraurban | 11.8 Litre/100 km |
| Consum - mixt | |
| Greutate | 2115 kg |
| Greutate maximă | 2654 kg |
| Capacitate maximă de portbagaj | 1575 Litre |
| Capacitate minimă portbagaj | 835 Litre |
| Emisii | |
| Motor (modificaţie) | |
| Poziţia motorului | În faţă, longitudinal |
| Volum motor | 3465 cm3 |
| Îutere maximă în | 5600 rpm |
| Rotaţie | 305/2800 Nm/rpm |
| Sistem combustibil | Injecţie multipunct |
| Turbină | |
| Poziţia cilindrelor | În-linie |
| Număr cilindre | 5 |
| Diametrul cilindrelor | 93 MM |
| Cursa pistonului | 102 MM |
| Raport compresie | 10.4 |
| Număr de supape pe cilindru | 4 |
| Carborant | |
| Model motor | |
| Frâne | |
| Tracţiune | Full time 4x4 |
| ABS | Da |
| Tip direcţie | |
| Frâne faţă | Disc |
| Frâne spate | Disc |
| Mecanism supapă | |
| Conducere | |
| Dimensiuni anvelope | 265/75 R16 |
| Dimensiuni jante | |
| Număr viteze (mecanic) | 5 |
| Diametrul minim al cercului de virare | |
| Servo direcţie | |
| Transmisie | |
| Suspensie faţă | Torsiune |
| Suspensie spate | Arc |
| Număr de viteze (automată) | 4 |