| Performanţă | |
|---|---|
| Marcă | Hyundai |
| Model | i10 |
| Generaţie | i10 |
| Motor (modificaţie) | 1.2 (78 Hp) |
| Uşi | 5 |
| Putere | 78 HPW |
| Viteza maximă | 164 km/h |
| Acceleraţie de pe loc până la 100 km/h | 12.8 sec |
| Capacitate rezervor | 35 Litre |
| Anul de punere în producţie | 2010 an |
| Anul de oprire a producţiei | 2014 an |
| Cabină | Hatchback |
| Locuri | 5 |
| Lungime | 3565 MM |
| Lăţime | 1595 MM |
| Înalţime | 1540 MM |
| Ampatament | 2380 MM |
| Axa faţă | 1400 MM |
| Axă spate | 1385 |
| Lichidare | 165 MM |
| Consum - urban | 6.3 Litre/100 km |
| Consum - extraurban | 4.3 Litre/100 km |
| Consum - mixt | 5.0 Litre/100 km |
| Greutate | 1035 kg |
| Greutate maximă | 1415 kg |
| Capacitate maximă de portbagaj | 910 Litre |
| Capacitate minimă portbagaj | 225 Litre |
| Emisii | EURO IV |
| Motor (modificaţie) | |
| Poziţia motorului | În faţă, transversal |
| Volum motor | 1248 cm3 |
| Îutere maximă în | 6000 rpm |
| Rotaţie | 119/4000 Nm/rpm |
| Sistem combustibil | Injecţie multipunct |
| Turbină | |
| Poziţia cilindrelor | În-linie |
| Număr cilindre | 4 |
| Diametrul cilindrelor | |
| Cursa pistonului | |
| Raport compresie | 10.5 |
| Număr de supape pe cilindru | 4 |
| Carborant | Benzină (Gazolină) A-92 |
| Model motor | |
| Frâne | |
| Tracţiune | În faţă |
| ABS | Da |
| Tip direcţie | Cremalieră de direcţie |
| Frâne faţă | Disc |
| Frâne spate | Tambur |
| Mecanism supapă | DOHC |
| Conducere | |
| Dimensiuni anvelope | 165/60R14 |
| Dimensiuni jante | |
| Număr viteze (mecanic) | 5 |
| Diametrul minim al cercului de virare | 9.5 metru |
| Servo direcţie | Direcţie electrică |
| Transmisie | |
| Suspensie faţă | Amortizor McPherson, independent, cu stabilizator |
| Suspensie spate | Suspensie independentă cu arcuri multi-link cu stabilizator |
| Număr de viteze (automată) |