| Performanţă | |
|---|---|
| Marcă | Jeep |
| Model | Compass |
| Generaţie | Compass |
| Motor (modificaţie) | 2.4L CVT |
| Uşi | 4/5 |
| Putere | 170 HPW |
| Viteza maximă | 185 km/h |
| Acceleraţie de pe loc până la 100 km/h | 11.5 sec |
| Capacitate rezervor | 51.5 Litre |
| Anul de punere în producţie | 2006 an |
| Anul de oprire a producţiei | 2010 an |
| Cabină | SUV |
| Locuri | 5 |
| Lungime | 4405 MM |
| Lăţime | 1810 MM |
| Înalţime | 1740 MM |
| Ampatament | |
| Axa faţă | 1520 MM |
| Axă spate | |
| Lichidare | |
| Consum - urban | 11.5 Litre/100 km |
| Consum - extraurban | 8.3 Litre/100 km |
| Consum - mixt | 9.5 Litre/100 km |
| Greutate | 1660 kg |
| Greutate maximă | 1980 kg |
| Capacitate maximă de portbagaj | 1277 Litre |
| Capacitate minimă portbagaj | 436 Litre |
| Emisii | |
| Motor (modificaţie) | |
| Poziţia motorului | În faţă, longitudinal |
| Volum motor | 2359 cm3 |
| Îutere maximă în | 6000 rpm |
| Rotaţie | 220/4500 Nm/rpm |
| Sistem combustibil | Injecţie multipunct |
| Turbină | |
| Poziţia cilindrelor | În-linie |
| Număr cilindre | 4 |
| Diametrul cilindrelor | 88 MM |
| Cursa pistonului | 197 MM |
| Raport compresie | 10 |
| Număr de supape pe cilindru | 4 |
| Carborant | Benzină (Gazolină) A-95 |
| Model motor | |
| Frâne | |
| Tracţiune | Full time 4x4 |
| ABS | Da |
| Tip direcţie | Cremalieră de direcţie |
| Frâne faţă | Disc |
| Frâne spate | Disc |
| Mecanism supapă | - |
| Conducere | |
| Dimensiuni anvelope | |
| Dimensiuni jante | |
| Număr viteze (mecanic) | |
| Diametrul minim al cercului de virare | |
| Servo direcţie | Direcţie hidraulică |
| Transmisie | |
| Suspensie faţă | Amortizor McPherson, independent, cu stabilizator |
| Suspensie spate | |
| Număr de viteze (automată) | vario |