| Performanţă | |
|---|---|
| Marcă | Jeep |
| Model | Renegade |
| Generaţie | Renegade |
| Motor (modificaţie) | 2.0d (140hp) 4WD |
| Uşi | 5 |
| Putere | 140 HPW |
| Viteza maximă | 187 km/h |
| Acceleraţie de pe loc până la 100 km/h | 10 sec |
| Capacitate rezervor | 48 Litre |
| Anul de punere în producţie | 2014 an |
| Anul de oprire a producţiei | 2019 an |
| Cabină | SUV |
| Locuri | 5 |
| Lungime | 4255 MM |
| Lăţime | 1805 MM |
| Înalţime | 1667 MM |
| Ampatament | 2570 MM |
| Axa faţă | |
| Axă spate | |
| Lichidare | 298 MM |
| Consum - urban | 6.9 Litre/100 km |
| Consum - extraurban | 5.2 Litre/100 km |
| Consum - mixt | 5.6 Litre/100 km |
| Greutate | 1605 kg |
| Greutate maximă | 2080 kg |
| Capacitate maximă de portbagaj | |
| Capacitate minimă portbagaj | 351 Litre |
| Emisii | EURO VI |
| Motor (modificaţie) | |
| Poziţia motorului | În faţă |
| Volum motor | 1956 cm3 |
| Îutere maximă în | 3750 rpm |
| Rotaţie | 350 Nm/rpm |
| Sistem combustibil | Diesel Commonrail |
| Turbină | Da |
| Poziţia cilindrelor | În-linie |
| Număr cilindre | 4 |
| Diametrul cilindrelor | 83 MM |
| Cursa pistonului | 90.5 MM |
| Raport compresie | |
| Număr de supape pe cilindru | 4 |
| Carborant | Diesel |
| Model motor | |
| Frâne | |
| Tracţiune | Full time 4x4 |
| ABS | |
| Tip direcţie | Cremalieră de direcţie |
| Frâne faţă | Discuri ventilate |
| Frâne spate | Disc |
| Mecanism supapă | DOHC |
| Conducere | |
| Dimensiuni anvelope | 215/65/R16 |
| Dimensiuni jante | |
| Număr viteze (mecanic) | 6 |
| Diametrul minim al cercului de virare | |
| Servo direcţie | |
| Transmisie | |
| Suspensie faţă | Independent, arc |
| Suspensie spate | Independent, arc |
| Număr de viteze (automată) | 9 |