| Performanţă | |
|---|---|
| Marcă | Lamborghini |
| Model | Urus |
| Generaţie | Urus |
| Motor (modificaţie) | 4.0 AT (650hp) 4x4 |
| Uşi | 5 |
| Putere | 650 HPW |
| Viteza maximă | 305 km/h |
| Acceleraţie de pe loc până la 100 km/h | 3.6 sec |
| Capacitate rezervor | 85 Litre |
| Anul de punere în producţie | 2017 an |
| Anul de oprire a producţiei | |
| Cabină | SUV |
| Locuri | 5 |
| Lungime | 5112 MM |
| Lăţime | 2016 MM |
| Înalţime | 1638 MM |
| Ampatament | 3003 MM |
| Axa faţă | 1695 MM |
| Axă spate | 1710 |
| Lichidare | 158 MM |
| Consum - urban | 16.7 Litre/100 km |
| Consum - extraurban | 9.7 Litre/100 km |
| Consum - mixt | 12.3 Litre/100 km |
| Greutate | 2200 kg |
| Greutate maximă | |
| Capacitate maximă de portbagaj | 1596 Litre |
| Capacitate minimă portbagaj | 616 Litre |
| Emisii | EURO VI |
| Motor (modificaţie) | |
| Poziţia motorului | În faţă, longitudinal |
| Volum motor | 3996 cm3 |
| Îutere maximă în | 6000 rpm |
| Rotaţie | 850/2250 Nm/rpm |
| Sistem combustibil | Injecţie directă |
| Turbină | Turbocharging (Supercharging) |
| Poziţia cilindrelor | motor V |
| Număr cilindre | 8 |
| Diametrul cilindrelor | 86 MM |
| Cursa pistonului | 86 MM |
| Raport compresie | 10 |
| Număr de supape pe cilindru | 4 |
| Carborant | Benzină (Gazolină) A-98 |
| Model motor | |
| Frâne | |
| Tracţiune | Part time 4x4 |
| ABS | |
| Tip direcţie | Cremalieră de direcţie |
| Frâne faţă | Discuri ventilate |
| Frâne spate | Discuri ventilate |
| Mecanism supapă | |
| Conducere | |
| Dimensiuni anvelope | 285/45/R21 315/40/R21 285/35/R23 325/30/R23 |
| Dimensiuni jante | |
| Număr viteze (mecanic) | |
| Diametrul minim al cercului de virare | |
| Servo direcţie | |
| Transmisie | |
| Suspensie faţă | Element pneumatic plastic |
| Suspensie spate | Element pneumatic plastic |
| Număr de viteze (automată) | 8 |