| Performanţă | |
|---|---|
| Marcă | Mazda |
| Model | BT-50 |
| Generaţie | BT-50 |
| Motor (modificaţie) | 2.5 TD (143 Hp) |
| Uşi | 4 |
| Putere | 143 HPW |
| Viteza maximă | 158 km/h |
| Acceleraţie de pe loc până la 100 km/h | 12.5 sec |
| Capacitate rezervor | 70 Litre |
| Anul de punere în producţie | 2006 an |
| Anul de oprire a producţiei | |
| Cabină | Pick-up |
| Locuri | 5 |
| Lungime | 5075 MM |
| Lăţime | 1805 MM |
| Înalţime | 1750 MM |
| Ampatament | 3000 MM |
| Axa faţă | 1445 MM |
| Axă spate | 1440 |
| Lichidare | |
| Consum - urban | 11.6 Litre/100 km |
| Consum - extraurban | 8.0 Litre/100 km |
| Consum - mixt | 9.3 Litre/100 km |
| Greutate | 1940 kg |
| Greutate maximă | 2980 kg |
| Capacitate maximă de portbagaj | |
| Capacitate minimă portbagaj | |
| Emisii | EURO IV |
| Motor (modificaţie) | |
| Poziţia motorului | În faţă, longitudinal |
| Volum motor | 2500 cm3 |
| Îutere maximă în | 3500 rpm |
| Rotaţie | 330/1800 Nm/rpm |
| Sistem combustibil | Diesel Commonrail |
| Turbină | Turbocharging (Supercharging) |
| Poziţia cilindrelor | În-linie |
| Număr cilindre | 4 |
| Diametrul cilindrelor | 93 MM |
| Cursa pistonului | 92 MM |
| Raport compresie | 18.1 |
| Număr de supape pe cilindru | 4 |
| Carborant | Diesel |
| Model motor | 2.5 MZR-CD |
| Frâne | |
| Tracţiune | Part time 4x4 |
| ABS | Da |
| Tip direcţie | |
| Frâne faţă | Discuri ventilate |
| Frâne spate | Tambur |
| Mecanism supapă | OHC |
| Conducere | |
| Dimensiuni anvelope | 235/75 R15; 245/70 R16 |
| Dimensiuni jante | 15x6 1/2J, 16x7J |
| Număr viteze (mecanic) | 5 |
| Diametrul minim al cercului de virare | 12.5 metru |
| Servo direcţie | Direcţie hidraulică |
| Transmisie | |
| Suspensie faţă | |
| Suspensie spate | |
| Număr de viteze (automată) |