| Performanţă | |
|---|---|
| Marcă | Mercedes-Benz |
| Model | GLK-klasse |
| Generaţie | GLK-klasse |
| Motor (modificaţie) | GLK 320 CDI (224 Hp) 4Matic 7G-Tronic DPF |
| Uşi | 5 |
| Putere | 224 HPW |
| Viteza maximă | 220 km/h |
| Acceleraţie de pe loc până la 100 km/h | 7.5 sec |
| Capacitate rezervor | 66 Litre |
| Anul de punere în producţie | 2008 an |
| Anul de oprire a producţiei | 2012 an |
| Cabină | SUV |
| Locuri | 5 |
| Lungime | 4528 MM |
| Lăţime | 1840 MM |
| Înalţime | 1680 MM |
| Ampatament | 2755 MM |
| Axa faţă | 1567 MM |
| Axă spate | 1588 |
| Lichidare | 201 MM |
| Consum - urban | 10.3 Litre/100 km |
| Consum - extraurban | 6.5 Litre/100 km |
| Consum - mixt | 7.9 Litre/100 km |
| Greutate | 1880 kg |
| Greutate maximă | |
| Capacitate maximă de portbagaj | 1550 Litre |
| Capacitate minimă portbagaj | 450 Litre |
| Emisii | EURO IV |
| Motor (modificaţie) | |
| Poziţia motorului | În faţă, longitudinal |
| Volum motor | 2987 cm3 |
| Îutere maximă în | 3800 rpm |
| Rotaţie | 540/1600 Nm/rpm |
| Sistem combustibil | Injecţie directă |
| Turbină | Turbocharging (Supercharging) |
| Poziţia cilindrelor | motor V |
| Număr cilindre | 6 |
| Diametrul cilindrelor | 83 MM |
| Cursa pistonului | 92 MM |
| Raport compresie | 17.7 |
| Număr de supape pe cilindru | 4 |
| Carborant | Diesel |
| Model motor | |
| Frâne | |
| Tracţiune | Full time 4x4 |
| ABS | Da |
| Tip direcţie | Cremalieră de direcţie |
| Frâne faţă | Discuri ventilate |
| Frâne spate | Disc |
| Mecanism supapă | |
| Conducere | |
| Dimensiuni anvelope | 235/60R17 |
| Dimensiuni jante | |
| Număr viteze (mecanic) | |
| Diametrul minim al cercului de virare | |
| Servo direcţie | |
| Transmisie | |
| Suspensie faţă | Amortizor McPherson, independent, cu stabilizator |
| Suspensie spate | Suspensie independentă cu arcuri multi-link cu stabilizator |
| Număr de viteze (automată) | 7 |