| Performanţă | |
|---|---|
| Marcă | Nissan |
| Model | GT-R |
| Generaţie | GT-R |
| Motor (modificaţie) | 3.8 (530 Hp) |
| Uşi | 2 |
| Putere | 530 HPW |
| Viteza maximă | 315 km/h |
| Acceleraţie de pe loc până la 100 km/h | 3 sec |
| Capacitate rezervor | 74 Litre |
| Anul de punere în producţie | 2008 an |
| Anul de oprire a producţiei | 2011 an |
| Cabină | Cabină |
| Locuri | 4 |
| Lungime | 4670 MM |
| Lăţime | 1895 MM |
| Înalţime | 1370 MM |
| Ampatament | 2780 MM |
| Axa faţă | 1590 MM |
| Axă spate | 1590 |
| Lichidare | 105 MM |
| Consum - urban | 17 Litre/100 km |
| Consum - extraurban | 8.9 Litre/100 km |
| Consum - mixt | 12 Litre/100 km |
| Greutate | 1740 kg |
| Greutate maximă | 2200 kg |
| Capacitate maximă de portbagaj | |
| Capacitate minimă portbagaj | 315 Litre |
| Emisii | EURO V |
| Motor (modificaţie) | |
| Poziţia motorului | În faţă, transversal |
| Volum motor | 3799 cm3 |
| Îutere maximă în | 6400 rpm |
| Rotaţie | 632/3200-5800 Nm/rpm |
| Sistem combustibil | Injecţie multipunct |
| Turbină | Twin Turbo |
| Poziţia cilindrelor | motor V |
| Număr cilindre | 6 |
| Diametrul cilindrelor | 95.5 MM |
| Cursa pistonului | 88.4 MM |
| Raport compresie | 9 |
| Număr de supape pe cilindru | 4 |
| Carborant | Benzină (Gazolină) A-98 |
| Model motor | VR38DETT |
| Frâne | |
| Tracţiune | Part time 4x4 |
| ABS | Da |
| Tip direcţie | Cremalieră de direcţie |
| Frâne faţă | Discuri ventilate |
| Frâne spate | Discuri ventilate |
| Mecanism supapă | |
| Conducere | |
| Dimensiuni anvelope | 255/40 ZRF20; 285/35 ZRF20 |
| Dimensiuni jante | R20 |
| Număr viteze (mecanic) | |
| Diametrul minim al cercului de virare | |
| Servo direcţie | |
| Transmisie | |
| Suspensie faţă | Independent, arc |
| Suspensie spate | Independent, arc |
| Număr de viteze (automată) | 6 |