| Performanţă | |
|---|---|
| Marcă | Peugeot |
| Model | 207 |
| Generaţie | 207 |
| Motor (modificaţie) | 1.6 i 16V (110 Hp) |
| Uşi | 3/5 |
| Putere | 110 HPW |
| Viteza maximă | 194 km/h |
| Acceleraţie de pe loc până la 100 km/h | 10.6 sec |
| Capacitate rezervor | 50 Litre |
| Anul de punere în producţie | 2006 an |
| Anul de oprire a producţiei | 2015 an |
| Cabină | Hatchback |
| Locuri | 5 |
| Lungime | 4030 MM |
| Lăţime | 1720 MM |
| Înalţime | 1472 MM |
| Ampatament | 2540 MM |
| Axa faţă | 1475 MM |
| Axă spate | 1466 |
| Lichidare | |
| Consum - urban | 9.3 Litre/100 km |
| Consum - extraurban | 5.6 Litre/100 km |
| Consum - mixt | 7 Litre/100 km |
| Greutate | 1213 kg |
| Greutate maximă | 1670 kg |
| Capacitate maximă de portbagaj | 270 Litre |
| Capacitate minimă portbagaj | 1195 Litre |
| Emisii | |
| Motor (modificaţie) | |
| Poziţia motorului | În faţă, transversal |
| Volum motor | 1587 cm3 |
| Îutere maximă în | 5750 rpm |
| Rotaţie | 147/4000 Nm/rpm |
| Sistem combustibil | Injecţie multipunct |
| Turbină | |
| Poziţia cilindrelor | În-linie |
| Număr cilindre | 4 |
| Diametrul cilindrelor | 78 MM |
| Cursa pistonului | 83 MM |
| Raport compresie | 11 |
| Număr de supape pe cilindru | 4 |
| Carborant | Benzină (Gazolină) A-95 |
| Model motor | TU5JP4 |
| Frâne | |
| Tracţiune | În faţă |
| ABS | Da |
| Tip direcţie | Cremalieră de direcţie |
| Frâne faţă | Discuri ventilate |
| Frâne spate | Tambur |
| Mecanism supapă | - |
| Conducere | |
| Dimensiuni anvelope | 185/65 R15 |
| Dimensiuni jante | |
| Număr viteze (mecanic) | 5 |
| Diametrul minim al cercului de virare | 10.4 metru |
| Servo direcţie | |
| Transmisie | |
| Suspensie faţă | Cremalieră amortizor |
| Suspensie spate | Stabilizator transversal |
| Număr de viteze (automată) |