| Performanţă | |
|---|---|
| Marcă | Peugeot |
| Model | 4008 |
| Generaţie | 4008 |
| Motor (modificaţie) | 1.8 HDI STT (150 Hp) FAP |
| Uşi | 5 |
| Putere | 150 HPW |
| Viteza maximă | 198 km/h |
| Acceleraţie de pe loc până la 100 km/h | 11.5 sec |
| Capacitate rezervor | 60 Litre |
| Anul de punere în producţie | 2012 an |
| Anul de oprire a producţiei | 2017 an |
| Cabină | SUV |
| Locuri | 5 |
| Lungime | 4340 MM |
| Lăţime | 1840 MM |
| Înalţime | 1635 MM |
| Ampatament | 2670 MM |
| Axa faţă | |
| Axă spate | |
| Lichidare | |
| Consum - urban | 6.8 Litre/100 km |
| Consum - extraurban | 4.9 Litre/100 km |
| Consum - mixt | 5.6 Litre/100 km |
| Greutate | 1495 kg |
| Greutate maximă | 2060 kg |
| Capacitate maximă de portbagaj | 1196 Litre |
| Capacitate minimă portbagaj | 416 Litre |
| Emisii | EURO V |
| Motor (modificaţie) | |
| Poziţia motorului | În faţă, transversal |
| Volum motor | 1798 cm3 |
| Îutere maximă în | 4000 rpm |
| Rotaţie | 300/2000 Nm/rpm |
| Sistem combustibil | Diesel Commonrail |
| Turbină | Turbo / Intercooler |
| Poziţia cilindrelor | În-linie |
| Număr cilindre | 4 |
| Diametrul cilindrelor | |
| Cursa pistonului | |
| Raport compresie | |
| Număr de supape pe cilindru | 4 |
| Carborant | Diesel |
| Model motor | |
| Frâne | |
| Tracţiune | Full time 4x4 |
| ABS | Da |
| Tip direcţie | Cremalieră de direcţie |
| Frâne faţă | Discuri ventilate |
| Frâne spate | Disc |
| Mecanism supapă | |
| Conducere | |
| Dimensiuni anvelope | 225/55 R18 |
| Dimensiuni jante | |
| Număr viteze (mecanic) | 6 |
| Diametrul minim al cercului de virare | 10.6 metru |
| Servo direcţie | |
| Transmisie | |
| Suspensie faţă | McPherson |
| Suspensie spate | Multi-link independent |
| Număr de viteze (automată) |