| Performanţă | |
|---|---|
| Marcă | Peugeot |
| Model | 807 |
| Generaţie | 807 |
| Motor (modificaţie) | 2.2 HDi (128 Hp) |
| Uşi | 5 |
| Putere | 128 HPW |
| Viteza maximă | 182 km/h |
| Acceleraţie de pe loc până la 100 km/h | 13.6 sec |
| Capacitate rezervor | 80 Litre |
| Anul de punere în producţie | 2002 an |
| Anul de oprire a producţiei | 2008 an |
| Cabină | Minivan |
| Locuri | 8 |
| Lungime | 4730 MM |
| Lăţime | 1850 MM |
| Înalţime | 1750 MM |
| Ampatament | 2825 MM |
| Axa faţă | 1535 MM |
| Axă spate | 1540 |
| Lichidare | |
| Consum - urban | 10.1 Litre/100 km |
| Consum - extraurban | 5.9 Litre/100 km |
| Consum - mixt | 7.4 Litre/100 km |
| Greutate | 1650 kg |
| Greutate maximă | |
| Capacitate maximă de portbagaj | 3300 Litre |
| Capacitate minimă portbagaj | 340 Litre |
| Emisii | |
| Motor (modificaţie) | |
| Poziţia motorului | În faţă, transversal |
| Volum motor | 2179 cm3 |
| Îutere maximă în | 4000 rpm |
| Rotaţie | 314/2000 Nm/rpm |
| Sistem combustibil | Diesel Commonrail |
| Turbină | Turbocharging (Supercharging) |
| Poziţia cilindrelor | În-linie |
| Număr cilindre | 4 |
| Diametrul cilindrelor | 85 MM |
| Cursa pistonului | 96 MM |
| Raport compresie | 18 |
| Număr de supape pe cilindru | 4 |
| Carborant | Diesel |
| Model motor | 4HX (DW12TED4/FAP) |
| Frâne | |
| Tracţiune | În faţă |
| ABS | Da |
| Tip direcţie | Cremalieră de direcţie |
| Frâne faţă | Discuri ventilate |
| Frâne spate | Disc |
| Mecanism supapă | OHC |
| Conducere | |
| Dimensiuni anvelope | 215/60 R16 |
| Dimensiuni jante | |
| Număr viteze (mecanic) | 5 |
| Diametrul minim al cercului de virare | |
| Servo direcţie | Direcţie hidraulică |
| Transmisie | |
| Suspensie faţă | Cremalieră amortizor |
| Suspensie spate | Arc elicoidal |
| Număr de viteze (automată) | - |