| Performanţă | |
|---|---|
| Marcă | Peugeot |
| Model | Partner |
| Generaţie | Partner |
| Motor (modificaţie) | 1.9 D (69 Hp) |
| Uşi | 5 |
| Putere | 69 HPW |
| Viteza maximă | 142 km/h |
| Acceleraţie de pe loc până la 100 km/h | 20.4 sec |
| Capacitate rezervor | 60 Litre |
| Anul de punere în producţie | 2002 an |
| Anul de oprire a producţiei | 2006 an |
| Cabină | Minivan |
| Locuri | 5 |
| Lungime | 4140 MM |
| Lăţime | 1720 MM |
| Înalţime | 1810 MM |
| Ampatament | 2690 MM |
| Axa faţă | 1420 MM |
| Axă spate | 1440 |
| Lichidare | |
| Consum - urban | 8.8 Litre/100 km |
| Consum - extraurban | 5.7 Litre/100 km |
| Consum - mixt | 6.9 Litre/100 km |
| Greutate | 1265 kg |
| Greutate maximă | 1840 kg |
| Capacitate maximă de portbagaj | 625 Litre |
| Capacitate minimă portbagaj | 2800 Litre |
| Emisii | |
| Motor (modificaţie) | |
| Poziţia motorului | În faţă, transversal |
| Volum motor | 1868 cm3 |
| Îutere maximă în | 4600 rpm |
| Rotaţie | 125/2500 Nm/rpm |
| Sistem combustibil | Diesel - Injecţie diesel standard (SDI) |
| Turbină | |
| Poziţia cilindrelor | În-linie |
| Număr cilindre | 4 |
| Diametrul cilindrelor | 82.2 MM |
| Cursa pistonului | 88 MM |
| Raport compresie | 23 |
| Număr de supape pe cilindru | 2 |
| Carborant | Diesel |
| Model motor | |
| Frâne | |
| Tracţiune | În faţă |
| ABS | Da |
| Tip direcţie | |
| Frâne faţă | Disc |
| Frâne spate | Tambur |
| Mecanism supapă | OHC |
| Conducere | |
| Dimensiuni anvelope | 185/65R14H |
| Dimensiuni jante | |
| Număr viteze (mecanic) | 5 |
| Diametrul minim al cercului de virare | |
| Servo direcţie | |
| Transmisie | |
| Suspensie faţă | |
| Suspensie spate | |
| Număr de viteze (automată) |