| Performanţă | |
|---|---|
| Marcă | Peugeot |
| Model | Rifter |
| Generaţie | Rifter |
| Motor (modificaţie) | 1.5d (75hp) |
| Uşi | 5 |
| Putere | 75 HPW |
| Viteza maximă | 152 km/h |
| Acceleraţie de pe loc până la 100 km/h | 16.5 sec |
| Capacitate rezervor | 61 Litre |
| Anul de punere în producţie | 2018 an |
| Anul de oprire a producţiei | |
| Cabină | Minivan |
| Locuri | 5 |
| Lungime | 4403 MM |
| Lăţime | 1850 MM |
| Înalţime | 1880 MM |
| Ampatament | 2785 MM |
| Axa faţă | 1553 MM |
| Axă spate | 1567 |
| Lichidare | 170 MM |
| Consum - urban | |
| Consum - extraurban | |
| Consum - mixt | 4.1 Litre/100 km |
| Greutate | 1505 kg |
| Greutate maximă | 2100 kg |
| Capacitate maximă de portbagaj | 2693 Litre |
| Capacitate minimă portbagaj | 571 Litre |
| Emisii | EURO VI |
| Motor (modificaţie) | |
| Poziţia motorului | În faţă, transversal |
| Volum motor | 1499 cm3 |
| Îutere maximă în | 3500 rpm |
| Rotaţie | 230/1750 Nm/rpm |
| Sistem combustibil | Diesel |
| Turbină | |
| Poziţia cilindrelor | În-linie |
| Număr cilindre | 4 |
| Diametrul cilindrelor | 75 MM |
| Cursa pistonului | 84.8 MM |
| Raport compresie | |
| Număr de supape pe cilindru | 4 |
| Carborant | Diesel |
| Model motor | |
| Frâne | |
| Tracţiune | În faţă |
| ABS | |
| Tip direcţie | Cremalieră de direcţie |
| Frâne faţă | Discuri ventilate |
| Frâne spate | Disc |
| Mecanism supapă | |
| Conducere | |
| Dimensiuni anvelope | 215/65/R16 215/60/R17 |
| Dimensiuni jante | |
| Număr viteze (mecanic) | 5 |
| Diametrul minim al cercului de virare | |
| Servo direcţie | |
| Transmisie | |
| Suspensie faţă | Independent, arc |
| Suspensie spate | Arc semiindependent |
| Număr de viteze (automată) |