| Performanţă | |
|---|---|
| Marcă | Porsche |
| Model | Macan |
| Generaţie | Macan |
| Motor (modificaţie) | 2.0 AT (237hp) 4WD |
| Uşi | 5 |
| Putere | 237 HPW |
| Viteza maximă | 223 km/h |
| Acceleraţie de pe loc până la 100 km/h | 6.9 sec |
| Capacitate rezervor | 65 Litre |
| Anul de punere în producţie | 2014 an |
| Anul de oprire a producţiei | 2018 an |
| Cabină | SUV |
| Locuri | 5 |
| Lungime | 4681 MM |
| Lăţime | 1923 MM |
| Înalţime | 1624 MM |
| Ampatament | 2807 MM |
| Axa faţă | 1655 MM |
| Axă spate | 1651 |
| Lichidare | 205 MM |
| Consum - urban | 8.7 Litre/100 km |
| Consum - extraurban | 6.8 Litre/100 km |
| Consum - mixt | 7.5 Litre/100 km |
| Greutate | 1845 kg |
| Greutate maximă | 2445 kg |
| Capacitate maximă de portbagaj | 1500 Litre |
| Capacitate minimă portbagaj | |
| Emisii | |
| Motor (modificaţie) | |
| Poziţia motorului | În faţă |
| Volum motor | 1984 cm3 |
| Îutere maximă în | 5000-6800 rpm |
| Rotaţie | 350/1500-4500 Nm/rpm |
| Sistem combustibil | Injecţie directă |
| Turbină | |
| Poziţia cilindrelor | În-linie |
| Număr cilindre | 4 |
| Diametrul cilindrelor | |
| Cursa pistonului | |
| Raport compresie | 9.6 |
| Număr de supape pe cilindru | 4 |
| Carborant | |
| Model motor | |
| Frâne | |
| Tracţiune | Full time 4x4 |
| ABS | |
| Tip direcţie | Cremalieră de direcţie |
| Frâne faţă | Discuri ventilate |
| Frâne spate | Discuri ventilate |
| Mecanism supapă | DOHC |
| Conducere | |
| Dimensiuni anvelope | |
| Dimensiuni jante | |
| Număr viteze (mecanic) | |
| Diametrul minim al cercului de virare | |
| Servo direcţie | |
| Transmisie | |
| Suspensie faţă | Multi-link independent |
| Suspensie spate | Multi-link independent |
| Număr de viteze (automată) | 7 |