| Performanţă | |
|---|---|
| Marcă | Porsche |
| Model | Panamera |
| Generaţie | Panamera |
| Motor (modificaţie) | 4.8 V8 S (400 Hp) PDK |
| Uşi | 4 |
| Putere | 400 HPW |
| Viteza maximă | 283 km/h |
| Acceleraţie de pe loc până la 100 km/h | 5.4 sec |
| Capacitate rezervor | 80 Litre |
| Anul de punere în producţie | 2009 an |
| Anul de oprire a producţiei | 2013 an |
| Cabină | Cabină |
| Locuri | 4 |
| Lungime | 4970 MM |
| Lăţime | 1913 MM |
| Înalţime | 1418 MM |
| Ampatament | 2920 MM |
| Axa faţă | 1656 MM |
| Axă spate | 1646 |
| Lichidare | 143 MM |
| Consum - urban | 16.0 Litre/100 km |
| Consum - extraurban | 7.9 Litre/100 km |
| Consum - mixt | 10.8 Litre/100 km |
| Greutate | 1875 kg |
| Greutate maximă | 2405 kg |
| Capacitate maximă de portbagaj | 1250 Litre |
| Capacitate minimă portbagaj | 445 Litre |
| Emisii | EURO V |
| Motor (modificaţie) | |
| Poziţia motorului | În faţă, longitudinal |
| Volum motor | 4806 cm3 |
| Îutere maximă în | |
| Rotaţie | 500/3500 Nm/rpm |
| Sistem combustibil | Injecţie multipunct |
| Turbină | |
| Poziţia cilindrelor | motor V |
| Număr cilindre | 8 |
| Diametrul cilindrelor | |
| Cursa pistonului | |
| Raport compresie | |
| Număr de supape pe cilindru | 4 |
| Carborant | Benzină (Gazolină) A-98 |
| Model motor | |
| Frâne | |
| Tracţiune | Full time 4x4 |
| ABS | Da |
| Tip direcţie | Cremalieră de direcţie |
| Frâne faţă | Discuri ventilate |
| Frâne spate | Discuri ventilate |
| Mecanism supapă | DOHC |
| Conducere | |
| Dimensiuni anvelope | 245/50R18W; 275/45R18 |
| Dimensiuni jante | |
| Număr viteze (mecanic) | |
| Diametrul minim al cercului de virare | 12 metru |
| Servo direcţie | |
| Transmisie | |
| Suspensie faţă | Element pneumatic plastic |
| Suspensie spate | Element pneumatic plastic |
| Număr de viteze (automată) | 7 |